Henkilöstö

Tim​o Peltola

Owner, Managing Director

Konemyynti

Toimialue: Oulu

+358 (0)10 279 1835

timo.peltola@suomenkonetalo.fi

Juho-Pekka Peltola

Owner, Chairman of the Board

Konemyynti

Toimialue: Tampere

+358 (0)10 279 1831

juho-pekka.peltola@suomenkonetalo.fi

Bertta Karjalainen

Finance and Marketing Manager

Taloushallinta

+358 (0)10 279 1837

info@suomenkonetalo.fi

Mika Karjalainen

Service Manager

Korjaamopäällikkö, huolto ja varaosat

Toimialue: Oulu

+358 (0)10 205 1841

huolto@suomenkonetalo.fi

Olli Pynssi

Aftersales Manager, Tekninen asiantuntija

Huoltopäällikkö: Oulu, Kokkola, Tampere

Takuuasiat: Doosan, Mariotti, CVS-Ferrari, BP

Toimialue: Kokkola

+358 (0)10 279 1833

olli.pynssi@suomenkonetalo.fi

Aki Latomaa

Maintenance mechanic Engineer, Tekninen asiantuntija

Takuuasiat: Engo

Toimialue: Tampere

+358 (0)10 205 1842

aki.latomaa@suomenkonetalo.fi

Rami Korpela

Maintenance mechanic

Toimialue: Tampere

+358 (0)10 279 1832

rami.korpela@suomenkonetalo.fi

Jarmo Kantola

Maintenance mechanic

Toimialue: Oulu

+385 (0)10 205 1843

jarmo.kantola@suomenkonetalo.fi

Joonas Aarnio

Maintenance mechanic

Toimialue: Oulu

+358 (0)10 279 1834

joonas.aarnio@suomenkonetalo.fi